Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
153 Jake Hausfeld Penrith RSL Cricket Club 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
70 Jai R Shankar Penrith RSL Cricket Club 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
68 Timothy Stubbs Glenbrook Blaxland Cricket Club 4th GradeGF 1 Penrith RSL Cricket Club
52* Jason Brown Colyton St Clair Colts Cricket Club 10th GradeGF 1 Minchinbury Warriors Cricket Club
52 Nicholas Wood Panthers Cricket Club 5th GradeGF 1 Emu Plains Cricket Club
48 Jason Johnston Penrith RSL Cricket Club 8th GradeGF 1 Glenmore Park Cricket Club
48 Jobin Joy Glenbrook Blaxland Cricket Club 9th GradeGF 1 Cranebrook Cricket Club
46* Adam Beggs Colyton St Clair Colts Cricket Club 7th GradeGF 1 St Marys Leagues Cricket Club
45 James Wood Emu Plains Cricket Club 5th GradeGF 1 Panthers Cricket Club
44 Hamish Rogers Springwood Cricket Club 3rd GradeGF 1 Emu Plains Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
5/22 Ben Coates Glenbrook Blaxland Cricket Club 9th GradeGF 1 Cranebrook Cricket Club
5/30 Daniel O'Brien Emu Plains Cricket Club 1st GradeGF 1 St Clair Hawks Cricket Club
4/3 Jonathan Buckley Glenbrook Blaxland Cricket Club 6th GradeGF 1 St Clair United Sports Club
4/11 Ed Cross Springwood Cricket Club 3rd GradeGF 1 Emu Plains Cricket Club
4/26 Nicholas Wood Panthers Cricket Club 5th GradeGF 1 Emu Plains Cricket Club
4/30 Michael Luxford Penrith RSL Cricket Club 8th GradeGF 1 Glenmore Park Cricket Club
4/37 Adam Gamble Penrith RSL Cricket Club 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
4/38 Joshua Newman Colyton St Clair Colts Cricket Club 10th GradeGF 1 Minchinbury Warriors Cricket Club
3/8 Chris Longhurst Emu Plains Cricket Club 5th GradeGF 1 Panthers Cricket Club
3/10 Dane Naiker Panthers Cricket Club 2nd GradeGF 1 Cranebrook Cricket Club
3/15 Bryan Morris Emu Plains Cricket Club 1st GradeGF 1 St Clair Hawks Cricket Club
3/16 David Hughes Colyton St Clair Colts Cricket Club 10th GradeGF 1 Minchinbury Warriors Cricket Club
3/18 Darren Powter Panthers Cricket Club 2nd GradeGF 1 Cranebrook Cricket Club
3/21 Gursewak Singh Glenmore Park Cricket Club 8th GradeGF 1 Penrith RSL Cricket Club
3/22 Luke Cowan Panthers Cricket Club 5th GradeGF 1 Emu Plains Cricket Club
3/23 David Withers Emu Plains Cricket Club 5th GradeGF 1 Panthers Cricket Club
3/24 Ashlyn Govender St Marys Leagues Cricket Club 7th GradeGF 1 Colyton St Clair Colts Cricket Club
3/28 Karamjit Lehal Glenmore Park Cricket Club 8th GradeGF 1 Penrith RSL Cricket Club
3/30 David Hanrahan Emu Plains Cricket Club 3rd GradeGF 1 Springwood Cricket Club
3/30 David Dunn Colyton St Clair Colts Cricket Club 7th GradeGF 1 St Marys Leagues Cricket Club
3/33 Jim Micsko Emu Plains Cricket Club 3rd GradeGF 1 Springwood Cricket Club
3/40 Caleb Downward Glenbrook Blaxland Cricket Club 4th GradeGF 1 Penrith RSL Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
40 Liam A Devaney Springwood Cricket Club 3rd GradeGF 1 Emu Plains Cricket Club
30 Shane McPherson Emu Plains Cricket Club 5th GradeGF 1 Panthers Cricket Club
30 Joel Delaney Penrith RSL Cricket Club 8th GradeGF 1 Glenmore Park Cricket Club
30 Clint Livesley Panthers Cricket Club 2nd GradeGF 1 Cranebrook Cricket Club
21 Zac Murray Penrith RSL Cricket Club 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
7/271 Penrith RSL 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland
10/198 Penrith RSL 8th GradeGF 1 Glenmore Park
10/182 Springwood 3rd GradeGF 1 Emu Plains
10/179 Glenbrook Blaxland 4th GradeGF 1 Penrith RSL
6/172 Colyton St Clair 7th GradeGF 1 St Marys Leagues
10/170 St Marys Leagues 7th GradeGF 1 Colyton St Clair
10/160 Panthers 5th GradeGF 1 Emu Plains
10/146 Glenbrook Blaxland 9th GradeGF 1 Cranebrook
10/137 Emu Plains 5th GradeGF 1 Panthers
10/107 Glenmore Park 8th GradeGF 1 Penrith RSL

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
169 J Hausfeld-JR Shankar Penrith RSL 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland
75 P Anderson-J Wood Emu Plains 5th GradeGF 1 Panthers
74 N Wood-D Brusnden Panthers 5th GradeGF 1 Emu Plains
74 T Stubbs-C Piper Glenbrook Blaxland 4th GradeGF 1 Penrith RSL
65 LA Devaney-H Rogers Springwood 3rd GradeGF 1 Emu Plains
62 J Hausfeld-S Thapa Penrith RSL 4th GradeGF 1 Glenbrook Blaxland
62 A Beggs-G Nicholls Colyton St Clair 7th GradeGF 1 St Marys Leagues
57 S Irvine-J Yates Panthers 2nd GradeGF 1 Cranebrook
53 J Johnston-M Luxford Penrith RSL 8th GradeGF 1 Glenmore Park
52 C Cordner-A Govender St Marys Leagues 7th GradeGF 1 Colyton St Clair